Β’ ΕΘΝΙΚΗ: Μίλων – Παγκράτι 87-67

Την πρώτη του ήττα γνώρισε το τμήμα Ανδρών στο φετινό πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής, αφού υπέκυψε στην ανωτερότητα του Μίλωνα, ο οποίος επικράτησε με 87-67.

Το ξεκίνημα ήταν νευρικό και για τις δύο ομάδες, που υπέπεσαν σε σωρεία λαθών εκατέρωθεν, με το Μίλωνα όμως να βρίσκει περισσότερες επιθετικές λύσεις και να κλείνει το δεκάλεπτο μπροστά με 19-13. Το σκηνικό δεν άλλαξε ιδιαίτερα στη δεύτερη περίοδο, με την ομάδα μας που αγωνίστηκε χωρίς το Ντιαλό, να μην μπορεί να βρει λύσεις απέναντι στους ψηλούς του Μίλωνα και το ημίχρονο να κλείνει στο 66-53.
Στο δεύτερο μέρος οι παίκτες μας έκαναν την προσπάθειά τους να επιστρέψουν στο ματς, αλλά πλήρωσαν αφενός την αμυντική δυσλειτουργία τους, δεχόμενοι 27 πόντους και αφετέρου την μεγάλη αστοχία από τη γραμμή των βολών (8 χαμένες στην περίοδο), με το σκορ στο 30′ να διαμορφώνεται σε 66-53.
Στο τελευταίο δεκάλεπτο η ομάδα μας έμεινε από δυνάμεις και έτσι μοιραία γνώρισε την πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα, με τελικό σκορ 87-67.

Μίλων-Παγκράτι 87-67
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος-Γεράνιος-Κονταράτος
Δεκάλεπτα: 19-13, 39-30 66-53, 87-67
Μίλων (Καραγιάννης): Τσρνιτς 10 (2), Χατζηκυριάκος 2, Πετρίδης 6, Ανέστης, Μελισσαράτος 16 (1), Καζιάνης, Μοτσενίγος 2, Δομπρογιάννης 8, Χριστόπουλος 22 (2), Μαλούκος 10, Χατζηλεοντής, Δημάκος 11 (1)
Παγκράτι (Γιαννόπουλος): Στογιάνοβιτς 9, Κουμπούρας 20 (3), Πολέμης 10 (1), Αγγελόπουλος 8, Κουκιαδάκης, Κοντραφούρης, Ζαρίφης 4, Ψαράς 7 (1), Πιτούλης 10, Βασιλειάδης, Τριανταφύλλου