Α1 ΠΑΙΔΩΝ: Απόλλων Σμύρνης – Παγκράτι 75-82

Σημαντική νίκη κατέκτησε το παιδικό μας τμήμα, το οποίο επικράτησε μετά από έναν πολύ όμορφο αγώνα επί του Απόλλωνα Σμύρνης με 75-82.

Ο ρυθμός στο ξεκίνημα ήταν φρενήρης, με τις δύο ομάδες να πετυχαίνουν το ένα καλάθι μετά το άλλο και το δεκάλεπτο να λήγει στο 25-24. Στη δεύτερη περίοδο οι άμυνες έσφιξαν πολύ, με τους παίκτες μας να το εκμεταλλεύονται, για να περάσουν μπροστά στο ημίχρονο με 32-36.
Στο δεύτερο μέρος, η ομάδα μας συνέχισε με διάθεση στην άμυνα και πήρε διψήφια διαφορά στο 30′, με το σκορ στο 45-57, ενώ στο τελευταίο δεκάλεπτο, παρότι δεχτήκαμε 30 πόντους, βρήκαμε τις επιθετικές λύσεις, διατηρώντας το προβάδισμα μέχρι τέλους, για να έρθει η νίκη με τελικό σκορ 75-82.

Απόλλων Σμύρνης-Παγκράτι 75-82
Δεκάλεπτα: 25-24, 32-36, 45-57, 75-82
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Αντωνόπουλος): Σούλι, Μάλο 20, Λυμπεράτος, Παπαγεωργίου 35(3), Γερογιάννης 11(3), Οικονομίδης, Τζεμανάκης 14(3), Ντότση, Κάτσος 2, Θάνος, Καλογερίδης, Τσιώλης