Α2 ΕΦΗΒΩΝ: Παγκράτι – Αγ. Νικόλαος Παλλήνης 63-24

Αήττητο παρέμεινε το τμήμα Εφήβων, το οποίο με άμυνα για σεμινάριο, δε δυσκολεύτηκε απένανι στον Αγ. Νικόλαο Παλλήνης, τον οποίο νίκησε με 63-24.

Η ομάδα μας από το ξεκίνημα του αγώνα μπήκε αποφασισμένη να καθαρίσει το παιχνίδι και προηγήθηκε με 17-6 στο πρώτο δεκάλεπτο, ενώ έκλεισε το ημίχρονο μπροστά με 32-10.
Η καλή αμυντική λειτουργία συνέχισε και στο δεύτερο μέρος, με τους παίκτες μας αυξάνουν συνεχώς τη διαφορά και το σκορ στο 30′ να διαμορφώνεται σε 44-19.
Το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα, με την ομάδα μας να φτάνει σε ακόμα μια νίκη, αυτή τη φορά με 63-24, παραμένοντας έτσι αήττητο και στην κορυφή του ομίλου.
Στα αξιοπρόσεκτα σημεία του παιχνιδιού, το γεγονός ότι σκόραραν και οι 12 αθλητές που αγωνίστηκαν.

Παγκράτι-Άγιος Νικόλαος Παλλήνης 63-24
Δεκάλεπτα: 17-6, 32-10, 44-19, 63-24
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Ευαγγελίδης): Ποντικόπουλος 5, Γαλατσίδας 12(2), Δημητρόπουλος 6, Σπατούλας 4, Πρινιωτάκης 4, Χαρίτος 3(1), Σταμάτης 8, Καριώτης 3(1), Μπραουδάκης 4, Χρυσοφάκης 5, Μπουφίδης 7, Μπόζγκο 2