Ακαδημίες

Α1 ΕΣΚΑ ΠΑΙΔΩΝ: Παγκράτι – Άρης Πετρούπολης 69-65

Μετά από ένα μεγάλο ντέρμπι, το τμήμα Παίδων επικράτησε με 69-65 επί του Άρη Πετρούπολης, φτάνοντας στις 8 νίκες σε 11 αναμετρήσεις.

Η ομάδα μας τα βρήκε σκούρα στο πρώτο μέρος, με την Άρη Πετρούπολης να καταφέρνει να διατηρεί το προβάδισμα, αφού προηγήθηκε με 14-16 στο πρώτο δεκάλεπτο και 31-35 στο ημίχρονο.
Στο δεύτερο μέρος οι παίκτες μας έσφιξαν την άμυνά τους και πήραν κεφάλι στο σκορ στο 30ο λεπτό με 50-48. Στο τελευταίο δεκάλεπτο, η ομάδα μας είχε καθαρό μυαλό και με σωστές επιλογές στην επίθεση, δεν άφησε περιθώρια στον Άρη Πετρούπολης να ανατρέψει την κατάσταση, κατακτώντας τη νίκη με τελικό σκορ 69-65.

Παγκράτι – Άρης Πετρούπολης 69-65
Δεκάλεπτα: 14-16, 31-35, 50-48, 69-65
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Αντωνόπουλος): Σούλι, Μάλο 21, Λυμπεράτος 9, Παπαγεωργίου 16(2), Γερογιάννης 5(1), Τζεμανάκης 16(1), Ντότσι, Κάτσος 2, Θάνος, Τσώλης, Οικονομίδης, Γαλάνης