Α2 ΕΣΚΑ ΕΦΗΒΩΝ: Βριλησσιακός – Παγκράτι 34-74

Συνεχίζει την αήττητη πορεία του το τμήμα Εφήβων, το οποίο επικράτησε με 34-74 του Βριλησσιακού, εκτός έδρας και έκλεισε τον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος με το απόλυτο 9/9.

Οι παίκτες μας έβαλαν τις βάσεις για μια εύκολη επικράτηση από το πρώτο μέρος, αφού μέσα από την ενέργειά τους στην άμυνα, κατάφεραν να πάρουν διψήφιες διαφορές, προηγούμενοι με 7-21 στο πρώτο δεκάλεπτο και 18-32 στο ημίχρονο.
Στο δεύτερο μέρος η ομάδα μας συνέχισε με αντίστοιχη διάθεση στο αμυντικό κομμάτι και η διαφορά συνέχισε να ανεβαίνει, με το σκορ στο 30′ να διαμορφώνεται σε 26-56, ενώ το σκηνικό δεν άλλαξε ούτε στο τελευταίο δεκάλεπτο, με το εφηβικό μας τμήμα να φτάνει σε μια ακόμα άνετη νίκη με 34-74.

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 34-74
Δεκάλεπτα: 7-21, 18-32, 26-56, 34-74
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Ευαγγελίδης): Ποντικόπουλος 2, Γαλατσίδας 9(1), Δημητρόπουλος 9, Σπατούλας 4, Πρινιωτάκης 5, Χαρίτος 6(1), Σταμάτης 10, Καριώτης 12(1), Μπραουδάκης 2, Χρυσοφάκης 4, Μπουφίδης 9(1), Τζαβεντ 2