Β’ ΕΘΝΙΚΗ: Παγκράτι – Ένωση Ιλίου 80-83

Τρίτη συνεχόμενη ήττα για την ομάδα μας, η οποία λύγισε στο Μετς από την Ένωση Ιλίου με 80-83.

Η ομάδα μας παρότι ξεκίνησε καλά στο κομμάτι της επίθεσης, υστέρησε ιδιαίτερα αμυντικά και βρέθηκε να χάνει με 19-20 στο πρώτο δεκάλεπτο, ενώ το ημίχρονο την βρήκε στο -5 (34-39).
Το ίδιο σκηνικό συνεχίστηκε και στην τρίτη περίοδο, με τους παίκτες μας να πετυχαίνουν 28 πόντους, αλλά να μην μπορούν να κρατήσουν χαμηλά τους αντιπάλους, οι οποίοι έβρισκαν συνεχώς λύσεις, καταφέρνοντας να κρατήσουν προβάδισμα με βραχεία κεφαλή στο 30′ (62-63). Το ντέρμπι συνεχίστηκε και στο τελευταίο δεκάλεπτο και κρίθηκε στα τελευταία δευτερόλεπτα, καθώς με το σκορ στο 80-80, το Ίλιον πέτυχε καθοριστικό τρίποντο στα 9” για τη λήξη, με την ομάδα μας να μη βρίσκει το στόχο στο τέλος και να γνωρίζει την ήττα με 80-83.

Παγκράτι – Ένωση Ιλίου 80-83
Διαιτητές : Γεράνιος-Τζίμης-Κούλης Κ.
Δεκάλεπτα : 19-20, 34-39, 62-63, 80-83
Παγκράτι (Γιαννόπουλος) : Στογιάνοβιτς 4, Κουμπούρας 10, Πολέμης 6, Αγγελόπουλος 12 (2), Κοντραφούρης 2, Ζαρίφης 9 (1), Ψάρρας 17 (2), Πιτούλης 13, Ντιαλλό 7.
Ένωση Ιλίου (Πανούλιας) : Σταθάκης, Δαρμής 8 (2), Σαξιώνης 8, Φουντάς 7 (1), Θ.Πανουσόπουλος 9 (1), Μπαρμπαρής 8, Σπυρόπουλος 1, Μπέλλας 14 (4), Δουρουντούς 6, Τσιουμπρής 22 (2), Κοντούλης.