Β’ ΕΘΝΙΚΗ: Ληξούρι – Παγκράτι 78-75

Τέταρτη συνεχόμενη ήττα για την ομάδα μας, η οποία δεν τα κατάφερε στο Ληξούρι απέναντι στο ΝΕΟΛ, χάνοντας με 78-75.

Η ομάδα μας ξεκίνησε ασυντόνιστη στην άμυνά της και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο με 26-18. Στη δεύτερη περίοδο όμως με όπλο της κυρίως την επίθεση, κατάφερε επιστρέψει στο ματς και να κλείσει το ημίχρονο στο -1(42-41).
Στο δεύτερο μέρος οι άμυνες σκλήρυναν εκατέρωθεν, όμως οι παίκτες μας δεν κατάφεραν να βρουν εύκολα καλάθια με αποτέλεσμα ο ΝΕΟΛ να διατηρεί το προβάδισμα στο 30′ με το σκορ στο 78-75.
Στο τελευταίο δεκάλεπτο η ομάδα μας έκανε την ύστατη προσπάθεια για ανατροπή, όμως προδόθηκε και πάλι από την κακή αμυντική αντιμετώπιση των αντιπάλων, με αποτέλεσμα να γνωρίσει την ήττα με 78-75.

ΝΕΟ Ληξουρίου – ΑΟ Παγκρατίου 78-75
Διαιτητές : Καρακάσης-Τσακιράκη-Λογοθέτης
Δεκάλεπτα : 26-18, 42-41, 55-52, 78-75
ΝΕΟ Ληξουρίου (Καυκής) : Σούρλιτς 13 (3), Λαμπρόπουλος 9 (3), Τσιμίδης 15, Αγγελή 17 (2), Κοντούδης 13, Μαρούλης 4, Αντωνάτος, Μπρατσιάκος 5 (1), Ανδρακάκος 2, Τρυδφωνόπουλος
ΑΟ Παγκρατίου (Γιαννόπουλος) : Κουμπούρας 14 (2), Αγγελόπουλος 13 (2), Στογιάνοβιτς 5 (1), Κοντραφούρης 1, Ζαρίφης 11 (3), Ψάρρας 10 (3), Πιτούλης 12, Ντιαλλό 9, Τριανταφύλλου