Ακαδημίες

Α1 ΕΣΚΑ ΠΑΙΔΩΝ: Ολυμπιάδα Παπάγου – Παγκράτι 52-59

Με κύριο όπλο την άμυνα, η το τμήμα Παίδων κατάφερε μετά από έναν μέτριο αγώνα να επικρατήσει με 52-59 επί της Ολυμπιάδας Παπάγου.

Η ομάδα μας μπήκε καλύτερα στο παρκέ και κατάφερε να προηγηθεί με 13-18 στο πρώτο δεκάλεπτο, όμως η Ολυμπιάδα αντέδρασε στη δεύτερη περίοδο και κατάφερε να ισοφαρίσει σε 28-28 στο ημίχρονο.
Στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους η ομάδα μας δεν κατάφερε να χτίσει κάποια διαφορά με το σκορ στο 30΄ να διαμορφώνεται σε 41-43, όμως στο τελευταίο δεκάλεπτο, οι παίκτες μας μέσα από την άμυνά τους, μπόρεσαν να αποδράσουν με το διπλό από το κλειστό του Παπάγου, επικρατώντας με 52-59.

Ολυμπιάδα Παπάγου-Παγκράτι 52-59
Δεκάλεπτα: 13-18, 28-28, 41-43, 52-59
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Αντωνόπουλος): Σούλι, Μάλο 22, Λυμπεράτος, Παπαγεωργίου 28(1), Γερογιάννης, Λατίφης, Οικονομίδης, Τζεμανάκης 6(1), Ντότση 3(1), Θάνος, Καλογερίδης, Τσώλης