Α2 ΕΣΚΑ ΕΦΗΒΩΝ: Παγκράτι – Ηλυσιακός 53-35

Επιστροφή στις νίκες για το τμήμα Εφήβων, το οποίο μια βδομάδα πριν το ματς κορυφής με τη Δάφνη, επικράτησε του Ηλυσιακού με 53-35 στο Μετς.

Ο Ηλυσιακός αιφνιδίασε τους παίκτες μας στο πρώτο μέρος και κατάφερε να προηγηθεί με 6-12 στο πρώτο δεκάλεπτο, ενώ κράτησε το προβάδισμα μέχρι και το ημίχρονο, το οποίο έκλεισε στο 21-24.
Στο δεύτερο μέρος, η ομάδα μας εμφανίστηκε αποφασισμένη για την ανατροπή και με σεμιναριακή άμυνα, κράτησε τους αντιπάλους στους 3 μόλις πόντους στην τρίτη περίοδο, για το 41-27 του 30′.
Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι παίκτες μας απλώς συντήρησαν τη διαφορά που είχαν χτίσει και έφτασαν στην τελική επικράτηση με 53-35.

Παγκράτι-Ηλυσιακός 53-35
Δεκάλεπτα: 6-12, 21-24, 41-27, 53-35
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Ευαγγελίδης): Ποντικόπουλος 4, Γαλατσίδας 11(2), Δημητρόπουλος, Σπατούλας, Πρινιωτάκης 2, Χαρίτος, Σταμάτης 5, Καριώτης 16(2), Μπραουδάκης 7(1), Χρυσοφάκης 2, Μπουφίδης 6(2), Τσατσαράκης