Β’ ΕΘΝΙΚΗ: Παγκράτι – Μύκονος 77-88

Δεν τα κατάφερε η ομάδα μας απέναντι στον ισχυρό ΑΟ Μυκόνου, γνωρίζοντας την 5η συνεχόμενη ήττα της, αυτή τη φορά με 77-88, στο κλειστό του Μετς.

Το παιχνίδι είχε πολύ υψηλό ρυθμό στην επίθεση, με τους παίκτες μας να καταφέρνουν να ακολουθήσουν στο πρώτο δεκάλεπτο το οποίο έληξε με 24-25, αλλά το ίδιο δε συνέβη και στη δεύτερη περίοδο με τη Μύκονο να χτίζει διαφορά στο ημίχρονο (39-46).
Στο δεύτερο μέρος, παρότι η ομάδα μας συνέχισε να βρίσκει αρκετά καλάθια, είχε κακή αμυντική αντιμετώπιση και βρέθηκε να χάνει με διψήφια διαφορά, 58-71, στο 30′.
Στο τελευταίο δεκάλεπτο, η Μύκονος κατάφερε να διατηρήσει το υπέρ της προβάδισμα μέχρι τέλους και την ομάδα μας να γνωρίζει την ήττα με 77-88.

Παγκράτι – Μύκονος 78-88
Διαιτητές: Αναστόπουλος, Νάστος, Αγγελής
Δεκάλεπτα: 24-25, 39-46, 58-71, 78-88
Παγκράτι (Γιαννόπουλος): Στογιάνοβιτς 20 (1), Κουμπούρας 12 (1), Αγγελόπουλος 3 (1), Κοντραφούρης 2, Ζαρίφης 15 (3), Ψάρρας 6 (2), Πιτούλης 7 (1), Βασιλειάδης 3 (1), Ντιαλλό 8, Τριανταφύλλου, Κουκιαδάκης 2.
Μύκονος (Τζήμας): Σταμάτης 18 (3), Καραμανλής, Μάρτζος 3 (1), Καράμπουλας 9, Σπυρόπουλος 17, Καμπούρης 6, Τσάμης 4, Κατσαρέας, Σπυριδωνίδης 21 (2), Ονάσογλου 12 (2)