Ακαδημίες

Α2 ΕΣΚΑ ΕΦΗΒΩΝ: Δάφνη – Παγκράτι 61-52

Έπεσε μετά από καιρό από την κορυφή του ομίλου το τμήμα Εφήβων, αφού γνώρισε την ήττα στο μεγάλο ντέρμπι απέναντι στη Δάφνη με 61-52.

Οι αντίπαλοί μας μπήκαν πιο συγκεντρωμένα στο παρκέ και κατάφεραν να προηγηθούν με 23-12 στο πρώτο δεκάλεπτο, ενώ στη συνέχεια οι παίκτες μας κυριέυτηκαν από άγχος και η διαφορά ξέφυγε στο ημίχρονο, με το σκορ στο 40-24.
Στο δεύτερο μέρος η ομάδα μας βελτιώθηκε αισθητά και μείωσε το σκορ στο 30′ σε 49-41, όμως δεν κατάφερε να κάνει την ανατροπή, αφού η Δάφνη διατήρησε ψυχραιμία στο τελευταίο δεκάλεπτο και κατάφερε να επιβληθεί με 61-52.

Δάφνη-Παγκράτι 61-52
Δεκάλεπτα: 23-12, 40-24, 49-41, 61-52
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Ευαγγελίδης): Ποντικόπουλος 16, Γαλατσίδας 6(2), Δημητρόπουλος, Σπατούλας 1, Πρινιωτάκης 3, Χαρίτος, Σταμάτης 7(1), Καριώτης 14, Μπραουδάκης 5(1), Παλουσάι, Μπουφίδης, Τζαβέντ