Μπάσκετ Ανδρών

Β’ ΕΘΝΙΚΗ: Αχαγιά – Παγκράτι 88-76

Δεν τα κατάφερε η ομάδα μας απέναντι στην Αχαγιά, με το τελικό 88-76 να σηματοδοτεί την πέμπτη συνεχόμενη μας ήττα στο πρωτάθλημα.

Οι παίκτες μας δεν κατάφεραν να μπουν στο πνεύμα του αγώνα σε κανένα σημείο, βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο με 25-13, ενώ το σκηνικό δεν άλλαξε ούτε στο ημίχρονο με την Αχαγιά να προηγείται με 43-30.
Στο δεύτερο μέρος οι παίκτες μας κατάφεραν να μειώσουν κάτω από τους 10 πόντους τη διαφορά, με το σκορ στο 30′ να διαμορφώνεται σε 60-60, αλλά δεν βρήκαν τις απαραίτητες λύσεις στο τελευταίο δεκάλεπτο για να αλλάξουν την κατάσταση, γνωρίζοντας την ήττα με 88-76.

Αχαγιά 82 – Παγκράτι 88-76
Διαιτητές : Παντελίδης-Ασημακάκη-Καραμπιτσάκος
Δεκάλεπτα : 25-13, 43-30, 69-60, 88-76
Αχαγιά 82’ (Λιόνας) : Οουαντίτζο 12, Μπουρδάνος 1, Οικονομόπουλος 4, Καλογιάννης 12 (2), Νεόφυτος 7 (2), Φρατζής 28 (5), Στάθης 17 (1), Τάρναρης, Μάρκοβιτς 6, Κοντόγιωργας.
Παγκράτι (Γιαννόπουλος) : Στογιάνοβιτς 4 (1), Κουμπούρας 20, Πολέμης 18 (1), Αγγελόπουλος 2, Κοντραφουρης 10, Ζαρίφης 7 (1), Ψάρρας, Πιτούλης 11, Ντιαλό 4.