Β’ ΕΠΣΑ: Παγκράτι – Αστέρας Εξαρχείων 0-1

Την ήττα με 0-1 γνώρισε το ποδοσφαιρικό μας τμήμα, στον αγώνα με τον Αστέρα Εξαρχείων, στο γήπεδο του Ελληνικού.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 0-1 στο 12ο λεπτό μετά από αυτογκόλ του Μηνόπουλου, σκορ που παρέμεινε μέχρι και το ημίχρονο, με την ομάδα μας να μη δημιουργεί ιδιαίτερες φάσεις.
Στο δεύτερο μέρος οι παίκτες μας ανέβασαν την απόδοσή τους και απέιλησαν πολλές φορές την εστία του Αστέρα, χωρίς να καταφέρνουν όμως να μετουσιώσουν κάποια από αυτές τις ευκαιρίες σε γκολ, με το σκορ να παραμένει απαράλλαχτο μέχρι το τελικό σφύριγμα της λήξης.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ 0-1 (0-1)
Σκόρερ: – / 12′ Μηνόπουλος (αυτ.)
ΠΑΓΚΡΑΤΙ: Κελαϊδίτης, Καραγιωργάκης (63′ Κωνσταντινίδης), Κουτσοχρήστος (46′ Νεζίρι), Μηνόπουλος, Ντότσικας, Αδάμης (56′ Καρούζος), Ακριτίδης (78′ Σπυράκης), Βασιλειάδης, Νάνος (46′ Παππάς), Ρίζος, Στεριόπουλος.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ: Μπόμης, Ντίνας (78′ Φιλιπόπουλος), Γιούρκεβιτς, Τσιμάνης, Καρούζος, Καρδαμίτσης, Στούμπος, Καραγκούνης, Ντούζης (89′ Μαλλίδης), Παπανικολάου (63′ Μότσκα), Καραμάνος (63′ Κώτσης).