Β’ ΕΠΣΑ: Φοίνικας Περιστερίου – Παγκράτι 4-0

Βαριά ήττα για το ποδοσφαιρικό τμήμα με 4-0 απέναντι στο Φοίνικα Περιστερίου, εκτός έδρας.

Οι αντίπαλοί μας ήταν ανώτερη καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα και κατάφεραν να προηγηθούν με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο με γκολ του Χαλκιά στο 17ο λεπτό και του Μάζη στο 21′.
Στο δεύτερο μέρος η ομάδα μας προσπάθησε να αντιδράσει και μάλιστα είχε και δοκάρι στο 50′ μετά από προσπάθεια του Ακριτίδη, αλλά στη συνέχεια δέχθηκε δύο ακόμα τέρματα, με το Σταμάτη να πετυχαίνει το 3-0 στο 58′ και το Δήμο να διαμορφώνει το τελικό 4-0 στο 79ο λεπτό.

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 4-0 (2-0)
Σκόρερ: 17′ Χαλκιάς, 21′ Μάζης, 58′ Σταμάτης, 79′ Δήμος / –
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΊΟΥ: Παπαδιώτης (73′ Καλύβας Σ.), Μίλε (73′ Κούτρης), Ηλιόπουλος (67′ Καραλής), Καλύβας (67′ Ρηγούτσος), Παπανικολάου, Γιαταγανάκης, Χαλικιάς, Δήμος, Μάζης, Διονάτος, Θεοδωρακόπουλος (55′ Σταμάτης)
ΠΑΓΚΡΑΤΙ: Κελαϊδίτης, Παππάς, Στεργιόπουλος, Μηνόπουλος, Ντότσικας (59′ Κοκκινασίδης), Αδάμης, Ακριτίδης, Κωνσταντινίδης, Νάνος (46′ Βασιλειάδης), Ρίζος, Κουτσοχρήστος