Α2 ΕΣΚΑ ΕΦΗΒΩΝ: Αιγάλεω – Παγκράτι 57-79

Νικηφόρος ήταν ο τελευταίος αγώνας του εφηβικού μας τμήματος για το 2022, που επικράτησε με 57-79 του Αιγάλεω, εκτός έδρας.

Η ομάδα μας που ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, κατάφερε να προηγηθεί με 11-17 στο πρώτο δεκάλεπτο, ενώ έκλεισε το ημίχρονο με διψήφια διαφορά, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με το υπέρ της 26-39. Κομβικής σημασίας το ξεκίνημα στο δεύτερο μέρος, με τους παίκτες μας να καθαρίζουν ουσιαστικά το παιχνίδι, αφού βγάζοντας διάθεση τόσο σε άμυνα, όσο και σε επίθεση, κατάφεραν να βρίσκονται στο 30′ μπροστά με 39-61. Η ομάδα μας στο τελευταίο δεκάλεπτο απλά διατήρησε την υπέρ της διαφορά και έφτασε τελικά στη νίκη με σκορ 57-79.

Αιγάλεω-Παγκράτι 57-79
Δεκάλεπτα: 11-17, 26-39, 39-61, 57-79
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Ευαγγελίδης): Ποντικόπουλος 18, Γαλατσίδας 3(1), Δημητρόπουλος 2, Παπαγεωργίου 22(3), Παλουσάι 2, Χαρίτος, Καριώτης 24(2), Μπραουδάκης 2, Μπουφίδης, Χρυσοφάκης 6, Μπόζγκο