Ακαδημίες

Α2 ΕΣΚΑ ΕΦΗΒΩΝ: Παγκράτι – Νέα Ιωνία 78-65

Σε άλλη μια νίκη έφτασε το τμήμα Εφήβων του συλλόγου μας, επικρατώντας αυτή τη φορά της Νέας Ιωνίας με 78-65, στο κλειστό του Μετς.

Οι παίκτες μας δυσκολεύτηκαν αρκετά στο πρώτο μέρος και δεν κατάφεραν να πάρουν κάποια διαφορά ασφαλείας, με το πρώτο δεκάλεπτο να τελειώνει στο 20-19 και το ημίχρονο να κλείνει στο 40-39.
Στο δεύτερο μέρος, η ομάδα μας παρουσιάστηκε πολύ βελτιωμένη στην άμυνά της και ουσιαστικά καθάρισε το παιχνίδι στην τρίτη περίοδο, αφού το σκορ στο 30′ διαμορφώθηκε σε 63-48.
Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι παίκτες μας απλώς συντήρησαν τη διαφορά και έφτασαν στη νίκη με τελικό σκορ 78-65.

Παγκράτι-Νέα Ιωνία 78-65
Δεκάλεπτα: 23-21, 40-39, 63-48, 78-65
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Ευαγγελίδης): Ποντικόπουλος 4, Γαλατσίδας 26(2), Δημητρόπουλος 10, Σπατούλας 5(1), Παλουσάι, Χαρίτος 3(1), Σταμάτης 3, Καριώτης 15(3), Μπραουδάκης 8(2), Μπουφίδης 2, Μπόζγκο, Χρυσοφάκης 2