Α1 ΕΣΚΑ ΠΑΙΔΩΝ: Παναθηναϊκός – Παγκράτι 95-87

Σε έναν αγώνα-διαφήμιση για το μπάσκετ, το τμήμα Παίδων του συλλόγου μας ηττήθηκε με 95-87 από τον Παναθηναϊκό.

Οι παίκτες μας, απέναντι σε έναν πολύ ισχυρό αντίπαλο, κατάφεραν να σταθούν στο ύψος των περιστάσεων, μένοντας κοντά στο σκορ στο γεμάτο θέαμα πρώτο μέρος, με το πρώτο δεκάλεπτο να κλείνει στο 26-22 και το ημίχρονο στο 47-46. Στην τρίτη περίοδο η ομάδα του Παναθηναϊκού κατάφερε να πάρει μια διαφορά ασφαλείας, με το σκορ στο 30′ να διαμορφώνεται σε 71-64, ενώ στο τελευταίο δεκάλεπτο, παρότι η ομάδα μας συνέχισε να έχει τρομερό επιθετικό ρυθμό, δεν κατάφερε να κρατήσει χαμηλά τους αντιπάλους και τελικά ηττήθηκε με 95-87.

Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές γι’ αυτόν τον πολύ όμορφο αγώνα!

Παναθηναικός-Παγκράτι 95-87
Δεκάλεπτα: 26-22, 47-46, 71-64, 95-87
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Αντωνόπουλος): Σούλι Μάλο 29, Λυμπεράτος, Παπαγεωργίου 22(2), Γερογιάννης, Λατίφης 4(1), Οικονομίδης, Τζεμανάκης 26(2), Ντότσι 2, Κάτσος, Θάνος, Σεργεντάνης 4