Α2 ΕΣΚΑ ΕΦΗΒΩΝ: Ηλιούπολη – Παγκράτι 39-49

Σε ακόμα μια νίκη έφτασε το εφηβικό μας τμήμα, το οποίο επικράτησε με 39-49 της Ηλιούπολης, εκτός έδρας.

Η ομάδα μας που στηρίχθηκε ουσιαστικά στην άμυνά της καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα, προηγήθηκε με 12-16 στο πρώτο δεκάλεπτο, ενώ έκλεισε το ημίχρονο με αβαντάζ 8 πόντων (20-28).
Η αμυντική προσήλωση των παικτών μας συνεχίστηκε και στο δεύτερο μέρος με τη διαφορά να παραμένει αμετάβλητη στο 30′ με το σκορ στο 31-39. Παρόμοιο σκηνικό και στο τελευταίο δεκάλεπτο, με την ομάδα μας να μην αφήνει περιθώρια για ανατροπή στην Ηλιούπολη και να κατακτά τη νίκη με τελικό σκορ 39-49.

Ηλιούπολη-Παγκράτι 39-49
Δεκάλεπτα: 12-16, 20-28, 31-39, 39-49
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Ευαγγελίδης): Ποντικόπουλος 2, Γαλατσίδας 6(1), Δημητρόπουλος 11, Σπατούλας, Παλουσάι 2, Χαρίτος, Σταμάτης, Καριώτης 18(2), Μπραουδάκης 10, Μπουφίδης, Τσατσαράκης, Χρυσοφάκης