Α1 ΕΣΚΑ ΠΑΙΔΩΝ: Δούκας – Παγκράτι 59-53

Την ήττα με 59-53 γνώρισε το τμήμα Παίδων του συλλόγου μας απέναντι στο Δούκα, εκτός έδρας.

Η ομάδα μας που παρατάχθηκε με απουσίες, μπήκε νωθρά στο παρκέ και έμεινε πίσω στο σκορ στην πρώτη περίοδο με 16-10, ενώ το ημίχρονο έκλεισε στο 30-20.
Οι παίκτες μας παρότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ ακόμα και με 15 πόντους, κατάφεραν να βρουν τα ψυχικά αποθέματα να ανατρέψουν την εις βάρος τους κατάσταση και μείωσαν τη διαφορά στους 3 πόντους στο 30ο λεπτό (41-38), ενώ στο τελευταίο δεκάλεπτο έφτασαν και να προηγούνται με 3 πόντους στα τελευταία λεπτά, όμως κάποιες κακές επιλογές στην επίθεση και η αμυντική ανισορροπία στοίχισαν, με αποτέλεσμα την ήττα με 59-53.

Δούκας-Παγκράτι 59-53
Δεκάλεπτα: 16-10, 30-20, 41-38, 59-53
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Αντωνόπουλος): Σούλι 8(2), Λυμπεράτος 2, Παπαγεωργίου 20(1), Γερογιάννης, Λατίφης, Οικονομίδης, Τζεμανάκης 2, Ντότση 9, Κάτσος, Θάνος, Καλογερίδης, Σεργεντάνης 12