Β’ ΕΘΝΙΚΗ: ΕΦΑΟΖ – Παγκράτι 69-56

Μετά από μια κακή εμφάνιση, το τμήμα Ανδρών του συλλόγου μας γνώρισε την ήττα με 69-56 από τον ΕΦΑΟΖ, στο κλειστό του Ζωγράφου.

Η ομάδα μας βρέθηκε σε κακή μέρα επιθετικά, αλλά κατάφερε να μείνει κοντά στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο, το οποίο έληξε με 16-14, ενώ το ημίχρονο βρήκε τις δύο ομάδες στην απόλυτη ισορροπία και το φτωχό 28-28. Στο δεύτερο μέρος οι δύο ομάδες βρήκαν ρυθμό στην επίθεση, με τον ΕΦΑΟΖ να διατηρεί ένα μικρό προβάδισμα στο 30′ με το σκορ στο 47-44, ενώ στο τελευταίο δεκάλεπτο οι παίκτες μας τα βρήκαν σκούρα απέναντι στη δυνατή άμυνα των αντιπάλων, οι οποίοι έχτιζαν σταθερά διαφορά, για να φτάσουν τελικά στη νίκη με 69-56.
Το μόνο θετικό που κρατάμε από το παιχνίδι, είναι ότι διατηρήσαμε τη διαφορά κάτω από τους 16 πόντους (διαφορά με την οποία είχαμε επικρατήσει στο Μετς) και θα έχουμε προβάδισμα σε πιθανή ισοβαθμία.

ΕΦΑΟΖ – ΑΟ Παγκρατίου 69-56
Δεκάλεπτα : 16-14, 28-28, 47-44, 69-56
Διαιτητές : Σκαλτσής – Ουσταμπασίδης – Τζίμης
ΕΦΑΟΖ (Βλάχος) : Μαγκουνής 20 (3), Οικονόμου 7 (1), Γκίκας 6, Σοφρωνάς 8 (1), Φίλιππας 4, Κάππης 8, Αβδάλας 5 (1), Ροζακεας 8, Ευσταθιάδης 3.
Παγκράτι (Ζαβός) : Κάδρας 4, Αγγέλου 11 (2), Πολέμης 2, Αγγελόπουλος 8 (2), Στογιάνοβιτς 8, Κοντραφούρης 4, Ζαρίφης 8, Ψάρρας, Πιτούλης 1, Ντιαλό 4.