Β’ ΕΠΣΑ: Λαύρα Αργυρούπολη – Παγκράτι 3-0

Δεν τα κατάφερε το τμήμα ποδοσφαίρου απέναντι στη Λαύρα Αργυρούπολης, καθώς γνώρισε την ήττα με 3-0.

Οι αντίπαλοί μας ήταν ανώτεροι σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού και άνοιξαν το σκορ νωρίς, στο 11ο λεπτό με τον Πολυμερόπουλο, με το 1-0 να είναι και το σκορ του ημιχρόνου.
Στο δεύτερο μέρος οι παίκτες μας προσπάθησαν να χτυπήσουν στις αντεπιθέσεις, αλλά δεν κατάφεραν να απειλήσουν. Η ομάδα της Αργυρόπουλης διπλασίασε τα τέρματά της στο 77′ μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Φωτουλάκη, ενώ το τελικό 3-0 διαμόρφωσε 4 λεπτά αργότερα ο Κουλουρίδης.

ΛΑΥΡΑ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 3-0 (1-0)
Σκόρερ: 11′ Πολυμερόπουλος, 77′ Φωτουλάκης (πεν.), 81′ Κουλουρίδης / –
ΛΑΥΡΑ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Γιάννης Χατζηράπτης) Γουλής, Φωτουλάκης (89′ Βιγκλιάρης), Μυλωνίδης, Τσαπατσάρης, Λύρας, Τρουλινος, Κολαι (89′ Κοκονούζης), Σκουρλας, Τρυφωνιδης (79′ Κουλουρίδης), Κωτσαλάς (72′ Γκικα), Πολυμερόπουλος (72′ Παπαγεωργίου).
ΠΑΓΚΡΑΤΙ (Νίκος Ακριτίδης) Αβαγιανός, Παπαθέου, Στεργιόπουλος, Κουρουπάκης (73′ Σμπυράκης), Ντότσικας, Καρούζοας, Ακριτίδης (58′ Δεληγιάννης), Βασιλειάδης (65′ Νεζίρι), Κωνσταντινίδης Αγγ. (46′ Κωνσταντινίδης Π), Νανος, Κουτσοχρήστος (46′ Παππάς).