Α1 ΕΣΚΑ ΠΑΙΔΩΝ: Πανερυθραϊκός – Παγκράτι 66-64

Με καλάθι σε νεκρό χρόνο, το τμήμα Παίδων του συλλόγου μας, ηττήθηκε από τον Πανερυθραϊκό με 66-64.

Το παιχνίδι ήταν συγκλονιστικό και ντέρμπι σε όλη του τη διάρκεια, με την ομάδα μας να προηγείται με 9-15 στο πρώτο δεκάλεπτο, αλλά την Ερυθραία να ανατρέπει την κατάσταση στο ημίχρονο, με το σκορ στο 30-29.
Στο δεύτερο μέρος οι παίκτες μας με όπλο την επίθεσή τους κατάφεραν να ξαναπάρουν το προβάδισμα, με το σκορ στο 30′ να διαμορφώνεται σε 44-47, αλλά δυστυχώς δεν κατάφεραν να πάρουν τη νίκη, με τον Πανερυθραϊκό να κλέβει τη νίκη στο “μηδέν” για το τελικό 66-64.

Πανερυθραικός-Παγκράτι 66-64
Δεκάλεπτα: 9-15, 30-29, 44-47, 66-64
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Αντωνόπουλος): Σούλι 6(1), Μάλο 7(1), Λυμπεράτος, Παπαγεωργίου 35(4), Γερογιάννης 3(1), Λατίφης, Οικονομίδης, Τζεμανάκης 7(1), Ντότση 4, Κάτσος, Θάνος 2, Καλογερίδης