Α2 ΕΣΚΑ ΕΦΗΒΩΝ: Παγκράτι – Δάφνη 78-80

Μετά από ένα καταπληκτικό παιχνίδι, το τμήμα Εφήβων γνώρισε την ήττα με 78-80 από τη Δάφνη και μπήκε με το αριστερό στη Β’ φάση της Α2 κατηγορίας.

Οι δύο ομάδες βρέθηκαν σε επιθετικό οίστρο στο πρώτο ημίχρονο, με την ομάδα μας να προηγείται στο δεκάλεπτο με 24-19, αλλά να δέχεται 28 πόντους στη δεύτερη περίοδο, για το 44-47 του ημιχρόνου.
Στο δεύτερο μέρος οι άμυνες έσφιξαν εκατέρωθεν, με τη Δάφνη να το εκμεταλλέυεται και να βρίσκεται μπροστά στο 30′ με 55-62.
Στο τελευταίο δεκάλεπτο, οι παίκτες μας προσπάθησαν να κάνουν την ανατροπή, αλλά τελικά γνώρισαν την ήττα στις λεπτομέρειες με σκορ 78-80.

Παγκράτι-Δάφνη 78-80
Δεκάλεπτα: 24-19, 44-47, 55-62, 78-80
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Ευαγγελίδης): Ποντικοπουλος 10(1), Γαλατσιδας 29(3), Δημητροπουλος 10 Σπατουλας, Πρινιωτακης,Χαριτος ,Τσατσαρακης, Σταμάτης 5(1), Καριωτης 17(1), Μπραουδακης 7(1),Μπουφιδης , Μποζγκο