Β’ ΕΘΝΙΚΗ: Ένωση Ιλίου – Παγκράτι 84-62

Μετά από κακή εμφάνιση, το αντρικό τμήμα μπάσκετ γνώρισε την ήττα με 84-62 από την Ένωση Ιλίου, εκτός έδρας.

Ουσιαστικά η ομάδα μας έμεινε κοντά στο σκορ μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο το οποίο έληξε με 22-17, αφού στη δεύτερη περίοδο το Ίλιον πάτησε το γκάζι και ξέφυγε στο ημίχρονο με 47-33.
Οι παίκτες μας δεν κατάφεραν να βγάλουν αντίδραση στο δεύτερο μέρος, με τους αντιπάλους μας να ανεβάζουν όλο και περισσότερο τη διαφορά, η οποία έφτασε τη μέγιστη τιμή της λίγο πριν τη λήξη (80-52), με τον αγώνα να κλείνει τελικά στο 84-62 υπέρ του Ιλίου.

Ένωση Ιλίου – Παγκράτι 84-62
Δεκάλεπτα: 22-17, 47-33, 68-45, 84-62
Διαιτητές: Φασόλης – Τηγάνης – Κούλης Χ.
Ένωση Ιλίου (Πανούλιας – Αγγελόπουλος): Τσορμπατζόγλου 6, Σταθάκης 4, Σπυρόπουλος 8, Σαξιώνης 17(2), Φουντάς 9(1), Μπαρμπαρής 4, Μπέλλας 6(2), Πανουσόπουλος Θ. 2, Δουρουντούς 5(1), Τσιουμπρής 23(3), Κοντούλης.