Β’ ΕΠΣΑ: Παγκράτι – Κηπούπολη 1-5

Μεγάλη σε έκταση ήττα με 1-5 γνώρισε το τμήμα Ποδοσφαίρου, στον αγώνα με την Κηπούπολη.

Η Κηπούπολη άνοιξε το σκορ στο 10ο λεπτό με πλασέ του Καλαμοτουσάκη, με τον Νένδο να αρχικά να διπλασιάζει τα τέρματα των αντιπάλων μας στο 25ο λεπτό και στη συνέχεια με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα να πετυχαίνει το 0-3 στο 47′.
Η ομάδα μας προσπάθησε να αντιδράσει, αλλά δεν μπορούσε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα, με την Κηπούπολη να πετυχαίνει και 4ο τέρμα στο 65′ με σουτ του Λουκάκη.
Οι παίκτες μας κατάφεραν στο 68ο λεπτό να μειώσουν σε 1-4 μετά από τέρμα του Κωνσταντινίδη, για να διαμορφωθεί το τελικό 1-5 στο 90′ με πλασέ του Καλαμοτουσάκη.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ 1-5 (0-2)
Σκόρερ: 68′ Κωνσταντινίδης / 10’& 90′ Καλαμοτουσάκης, 25’& 47′ Νένδος, 65′ Λουκάκης
Διαιτητές: Μπαλογιάννης, Πρίντζιος-Μούζας
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Ακριτίδης): Κελαϊδίτης, Παπαθέου, Στεργιόπουλος, Μηνόπουλος, Νεζίρι, Βασιλειάδης (46′ Παππάς), Κουτσοχρήστος (46′ Α. Κωνσταντινίδης), Νάνος (46′ Ακριτίδης), Δεληγιάννης (60′ Π. Κωνσταντινίδης), Ρίζος (70′ Σακαλής), Καρούζος
ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ(Παλλίδης): Γονιδάκης, Νίκος (46′ Σοφός), Καλαμοτουσάκης, Μπίσκος, Πίνο (46′ Τσίπης), Σαββουλίδης, Τζαρέλλας (75′ Ανδρωνιώτης), Σταματογιαννόπουλος (81′ Κλουβάτος), Λουκάκης, Νένδος, Ζαρναβέλης (65′ Παούρης).