Α2 ΕΣΚΑ ΕΦΗΒΩΝ: Γλυκά Νερά-Παγκράτι 76-71

Μετά από ένα εξαιρετικό παιχνίδι, το τμήμα Εφήβων γνώρισε την τρίτη διαδοχική του ήττα στη Β’ Φάση του πρωταθλήματος της Α2 Κατηγορίας.

Καμία από τις δύο ομάδες δεν κατάφερε να ξεφύγει στο σκορ σε κάποιο σημείο του παιχνιδιού, όμως τα Γλυκά Νερά έβρισκαν τους τρόπους να κρατάνε ένα μικρό προβάδισμα συνεχώς, με το πρώτο δεκάλεπτο να κλείνει στο 14-12, ενώ οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 37-35.
Παρόμοιο σκηνικό και στο δεύτερο μέρος, με τους παίκτες μας να προσπαθούν να ανατρέψουν την κατάσταση, αλλά τους αντιπάλους μας να βρίσκουν τις απαντήσεις και να διατηρούν μια μικρή διαφορά στο 30′ (55-51).
Στην τελευταία περίοδο, η ομάδα μας έκανε την ύστατη προσπάθεια για να κλέψει τη νίκη και παρότι πάλεψε με ψυχή και σώμα, δεν τα κατάφερε, γνωρίζοντας τελικά την ήττα με 76-71.

ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 76-71
Δεκάλεπτα: 14-12, 37-35, 55-51, 76-71
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Ευαγγελίδης): Γαλατσίδας 22(3), Δημητρόπουλος 2, Καριώτης 14(2), Μπραουδάκης 4, Παλουσάι, Ποντικόπουλος 11(1), Σπατούλας 4, Σταμάτης 11(1), Χαριτος, Μπουφιδης 3(1)