A1 ΕΣΚΑ ΠΑΙΔΩΝ: Παγκράτι-Βριλήσσια 80-45

Εύκολο απόγευμα είχε το τμήμα Παίδων, που επικράτησε με 80-45 επί των Βριλησσίων στο κλειστό του Μετς.

Η ομάδα μας ξεκίνησε δυνατά τον αγώνα και προηγήθηκε στο πρώτο δεκάλεπτο με +15(26-11) και παρότι χαλάρωσε στη δεύτερη περίοδο, διατήρησε διψήφια διαφορά, με το σκορ στο ημίχρονο να διαμορφώνεται σε 38-27.
Στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους, οι παίκτες μας μπήκαν αποφασισμένοι να μην επιτρέψουν στα Βριλήσσια να πιστέψουν στην ανατροπή και τα κατάφεραν, αφού με εκπληκτική δουλειά και στις δύο πλευρές του παρκέ, εκτόξευσαν τη διαφορά στο +26, για το 64-38 του 30ου λεπτού.
Διαδικαστικού χαρακτήρα το τέταρτο δεκάλεπτο, με την ομάδα μας να παίρνει μια εύκολη νίκη με τελικό σκορ 80-45.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ-ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 80-45
Δεκάλεπτα: 26-11, 38-27, 64-38, 80-45
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Αντωνόπουλος): Μάλο 17, Λυμπεράτος 2, Παπαγεωργίου 20(4), Γερογιάννης, Τζεμανάκης 6, Ντότσι 6, Κάτσος, Καλογερίδης, Γαλάνης 4, Σεργεντάνης 21, Τσώλης