Α1 ΕΣΚΑ ΠΑΙΔΩΝ: Παγκράτι – Απόλλων Σμύρνης 67-55

Στον εξ αναβολής αγώνα με τον Απόλλωνα Σμύρνης, το τμήμα Παίδων του συλλόγου μας επικράτησε με 67-55 και έμεινε ζωντανό στη μάχη της 4ης θέσης.

Η ομάδα μας πήρε προβάδισμα από το ξεκίνημα του αγώνα, με το πρώτο δεκάλεπτο να λήγει με 18-11, ενώ στη δεύτερη περίοδο οι παίκτες μας διεύρυναν τη διαφορά τους, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με το υπέρ τους 39-21.
Στο δεύτερο μέρος, η ομάδα μας έκανε συντήρηση δυνάμεων, δεν απειλήθηκε σε κανένα σημείο, κρατώντας τη διαφορά σταθερά πάνω από τους 10 πόντους, με το σκορ στο 30′ να διαμορφώνεται σε 54-42 και τη νίκη να έρχεται με τελικό σκορ 67-55.

Παγκράτι-Απόλλων Σμύρνης 67-55
Δεκάλεπτα: 18-11, 39-21, 54-42, 67-55
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Αντωνόπουλος): Σούλι 14(2), Μάλο 15, Παπαγεωργίου 15(2), Γερογιάννης 3(1), Λατίφης, Οικονομίδης, Τζεμανάκης 14(2), Ντότση, Κάτσος 2, Θάνος, Γαλάνης, Σεργεντάνης 4