Β’ ΕΘΝΙΚΗ: Παγκράτι – Ληξούρι 69-71

Την ήττα με 69-71 από το ΝΕΟΛ γνώρισε το τμήμα Ανδρών, μπαίνοντας σε περιπέτειες αναφορικά με την αποφυγή των playouts.

Η ομάδα μας ήταν μπροστά σε όλο το πρώτο μέρος και παρότι δυσκολεύτηκε στο πρώτο δεκάλεπτο το οποίο έληξε με 23-21, κατάφερε να πάρει μια διαφορά ασφαλείας στο ημίχρονο (42-34).
Στο δεύτερο ημίχρονο, οι παίκτες μας έδωσαν έμφαση στην άμυνα και διατήρησαν το προβάδισμά τους, παίρνοντας διψήφια διαφορά για το 59-49 του 30ου λεπτού.
Στην τελευταία περίοδο, η εικόνα του αγώνα άλλαξε άρδην, με το ΝΕΟΛ να κάνει την αντεπίθεσή του, κρατώντας την ομάδα μας μόλις στους 10 πόντους και κατάφεραν να προηγηθούν για πρώτη φορά στα 11” πριν τη λήξη, με το Γεωργιάδη να κάνει το 69-71, που έμελλε να είναι και το τελικό σκορ, αφού ο Αγγέλου αστόχησε σε τρίποντο με τη λήξη.

Παγκράτι – ΝΕΟΛ 69-71
Δεκάλεπτα : 23-21, 42-34, 59-49, 69-71
Διαιτητές : Νάστος-Καρακωνσταντόπουλος-Μαρίγλη
Παγκράτι (Ζαβός, Νικολαΐδης, Αντωνόπουλος) : Καριώτης, Κοντραφούρης 7, Στογιάνοβιτς 4, Κάδρας 15, Πολέμης 7, Αγγελόπουλος 12 (2), Ζαρίφης, Ψάρρας, Πιτούλης 8, Ντιαλό 1, Αγγέλου 15 (3)
ΝΕΟΛ (Καυκής) : Γεωργιάδης 6 (1), Μπρατσιάκος, Σούρλιτς 21 (5), Καλδής 8, Κοντούδης 5 (1), Κασπίρης 10 (2), Μαρούλης 7, Τρυφωνόπουλος 6, Τσιμίδης 4, Λαμπρόπουλος 2, Αγγελή 2.