Ποδόσφαιρο

Β’ ΕΠΣΑ: Τριφυλλιακός – Παγκράτι 1-1

Σημαντικός βαθμός για το τμήμα Ποδοσφαίρου, το οποίο απέσπασε την ισοπαλία με 1-1 από τον πολύ δυνατό Τριφυλλιακό.

Η ομάδα μας προηγήθηκε με 0-1 στο 28ο λεπτό μετά από πέναλτι που κέρδισε ο Παππάς και εκτέλεσε εύστοχα ο Ντότσικας. Οι παίκτες μας είχαν ευκαιρίες να διευρύνουν το προβάδισμά, αλλά ο Τριφυλλιακός ήταν αυτός που κατάφερε να σκοράρει και να ισοφαρίσει στο 58′ με πλασέ του Σαντικάι. Τίποτα δεν άλλαξε στα εναπομείναντα λεπτά, με το παιχνίδι να λήγει με 1-1 και την ομάδα μας να προσθέτει έναν πολύ σημαντικό βαθμό στο σακούλι της.

ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 1-1(0-1)
Σκόρερ: 58′ Σαντικάι / 28′ Ντότσικας (πεν.)
Διαιτητές: Σ. Νικολάου, Παπαγιαννάκης-Πάσκος
ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ(Κατσαρός): Σπανός, Μπερτζελέζος, Βαλασιάδης (73′ Μπιτσάκης), Παρδάλης, Κατσαρός (59′ Βαγγέλης), Πανταζής, Τσελέπης (59′ Παπαδόπουλος), Χάβος, Γεωεργίου (86′ Μακρής), Σαντικάι, Αλικάι
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Ακριτίδης): Κελαηδίτης, Παπαθέου, Π. Κωνσταντινίδης, Νεζίρι, Ντότσικας, Κουρουπάκης, Παππάς (68′ Κουτσοχρήστος), Νάνος, Σακαλής (88′ Μηνόπουλος), Ρίζος (68′ Καλαρίτης), Ακριτίδης (81′ Κοκκινασίδης).