Α2 ΕΣΚΑ ΕΦΗΒΩΝ: Παγκράτι – Οίον Αγ. Στεφάνου 100-77

Σεφτέ στις νίκες στη Β’ φάση με εμφατικό τρόπο για το τμήμα Εφήβων, το οποίο επικράτησε με 100-77 επί του Οίονα Αγ. Στεφάνου.

Η ομάδα μας δυσκολεύτηκε μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο που έκλεισε στο 14-14, καθώς στη δεύτερη περίοδο, πετυχαίνοντας 38 πόντους στην επίθεση, κατάφερε να πάρει προβάδισμα με 52-34 στο ημίχρονο, βάζοντας τις βάσεις για μια εύκολη επικράτηση. Το σκηνικό δεν άλλαξε στο δεύτερο μέρος, με τους παίκτες μας να διατηρούν το προβάδισμα και το σκορ στο 30′ να είναι 75-61, ενώ ούτε στο τελευταίο δεκάλεπτο πήραν το πόδι από το γκάζι, φτάνοντας τελικώς στην επικράτηση με 100-77

Παγκράτι-Οίον Αγ.Στεφάνου 100-77
Δεκάλεπτα: 14-14, 52-34, 75-61, 100-77
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Ευαγγελίδης): Γαλατσίδας 39(6), Δημητρόπουλος 11, Καριώτης 28(4), Μπραουδάκης, Παλουσάι 6, Ποντικόπουλος 7, Σπατούλας 5, Σταμάτης 4, Χαρίτος, Μπουφίδης