A1 ΕΣΚΑ ΠΑΙΔΩΝ: Πλάτωνας-Παγκράτι 75-82

Την τέταρτη θέση κατέκτησε μαθηματικά το τμήμα Παίδων, το οποίο επικράτησε με 75-82 του Πλάτωνα, εκτός έδρας.

Οι παίκτες μας βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 32-23 στο πρώτο δεκάλεπτο, αλλά κατάφεραν να ανατρέψουν την κατάσταση και να προηγηθούν με 8 πόντους στο ημίχρονο (38-46) με μια επιθετική ραψωδία.
Στο δεύτερο μέρος ο Πλάτωνας προσπάθησε να αντιδράσει και μείωσε στο 30′ σε 57-59, όμως η ομάδα μας είχε υπομονή και συγκέντρωση και με σωστές επιθετικές επιλογές, κατάφερε να φτάσει στη νίκη με τελικό σκορ 75-82.

Πρώτος σκόρερ ο Παπαγεωργίου που τελείωσε τον αγώνα με ένα εκπληκτικό Triple Double, αφού πέτυχε 30 πόντους, κατέβασε 12 ριμπάουντ και μοίρασε 10 ασίστ.

Πλάτωνας-Παγκράτι 75-82
Δεκάλεπτα: 32-23, 38-46, 57-59, 75-82
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Αντωνόπουλος): Σούλι 5(1), Μάλο 21, Λυμπεράτος, Παπαγεωργίου 30(2), Γερογιάννης, Λατίφης 2, Τζεμανάκης 3(1), Ντότση 7, Θάνος, Καλογερίδης, Γαλάνης, Σεργεντάνης 14π(1)