Β’ ΕΘΝΙΚΗ: Μύκονος – Παγκράτι 100-70

Βαριά ήττα για το τμήμα Ανδρών με 100-70 από την ισχυρή Μύκονο, εκτός έδρας.

Οι παίκτες μας ήταν ανταγωνιστικοί μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο, στο οποίο βρέθηκαν και μπροστά με 15-16, αλλά στη συνέχεια η Μύκονος πάτησε γκάζι και πετυχαίνοντας 44 πόντους στη δεύτερη περίοδο, έκλεισε το ημίχρονο μπροστά με 59-33.
Στο δεύτερο μέρος οι παίκτες μας δεν μπόρεσαν να αντριδράσουν με το σκορ στο 30′ να είναι 84-53 και την ήττα να έρχεται με τελικό σκορ 100-70.

Μύκονος-Παγκράτι 100-70
Διαιτητές: Μπούκας-Σκουλαρίκης-Καψιώχας
Δεκάλεπτα: 15-16, 59-33, 84-53, 100-70
Μύκονος (Τζήμας): Σταμάτης 3, Τζόρτζεβιτς 25 (3), Μάρτζος 5 (1), Καράμπουλας 17, Σπυρόπουλος 18 (3), Καμπούρης 9, Κονταράτος 5 (1), Τσάμης 8, Κατσαρέας 1, Σπυριδωνίδης, Ονάσογλου 9
Παγκράτι (Ζαβός): Στογιάνοβιτς 13 (1), Κάδρας 7, Πολέμης 6 (1), Αγγελόπουλος, Κοντραφούρης 2, Ζαρίφης 2, Ψάρας, Πιτούλης 4, Βασιλειάδης 6 (2), Ντιάλο 14, Καριώτης, Αγγέλου 16 (1)