Β’ ΕΠΣΑ: Πετράλωνα – Παγκράτι 1-4

Τεράστιας σημασίας νίκη για την ομάδα μας, η οποία σκόρπισε τα Πετράλωνα με 1-4, εκτός έδρας.

Το σκόρ άνοιξε ο Σακαλής στο 3′, με τα Πετράλωνα να ισοφαρίζουν στο 36′ σε 1-1 με το Γκολφινόπουλο, αλλά την ομάδα μας να παίρνει εκ νέου προβάδισμα με το 2ο προσωπικό τέρμα του Σακαλή, που έκανε το 1-2 λίγο πριν το ημίχρονο.
Στο δεύτερο μέρος, οι παίκτες μας συνέχισαν την πίεση και με δύο τέρματα του Στεργιόπουλου, ένα στο 48ο λεπτό και ένα στο 76′, πήραν μια σπουδαία νίκη με τελικό σκορ 1-4.

ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 1-4 (1-2)
Σκόρερ: 36′ Γκολφινόπουλος / 3′ & 44′ Σακαλής, 48′ & 76′ Στεργιόπουλος
ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ: Καραντζής, Κόκκαλης, Καμηλάκης, Βολικάκης, Κακάζης, Κοθράς, Ντανίκας, Μακρής, Κακαλέτρης (65′ Νίκας), Γκολφινόπουλος, Μουράτης (35′ λ.τρ. Βολονάκης)
ΠΑΓΚΡΑΤΙ: Κελαϊδίτης, Παπαθέου (67′ Καραγιωργάκης), Κωνσταντινίδης, Νεζίρι, Ντότσικας (77′ Φωτιάδης), Ακριτίδης, Παππάς (46′ Κουτσοχρήστος), Νάνος, Σακαλής (72′ Καλαρίτης), Κουρουπάκης, Στεργιόπουλος (77′ Βασιλειάδης).