Μπάσκετ Ανδρών
Έναρξη συνεργασίας με Αλέξανδρο Γιαννόπουλο
![](https://www.pagratiao.gr/wp-content/uploads/2023/08/received_960253708709105.jpeg)
Το ΔΣ του ΑΟ Παγκρατίου ανακοινώνει την συμφωνία συνεργασίας με τον Αλέξανδρο Γιαννόπουλο (1,93 – 20 ετών) για την αγωνιστική περίοδο 2023-2024.
Ο 20χρονος γκαρντ έρχεται στην ομάδα μας για να συνεχίσει τη μεγάλη παράδοση που έχει αφήσει ο πατέρας του Γιάννης, τόσο σαν παίκτης, αλλά και σαν προπονητής ως τη περσινή σεζόν.
Ο Αλέξανδρος αγωνιστικά διακρίθηκε στα τμήματα υποδομής του ΑΣΕ Δούκα και του Παναθηναϊκού ενώ μετά το εφηβικό στελέχωσε για μια διετία στην Elite League το Ψυχικό.
Του ευχόμαστε καλή αγωνιστική σεζόν.
![](https://www.pagratiao.gr/wp-content/uploads/2019/05/LogoPagratioutransparent-1.png)