Α1 ΕΣΚΑ ΠΑΙΔΩΝ: Παγκράτι – Αγ. Νικόλαος Παλλήνης 90-64

Τη νίκη κατέκτησε το τμήμα Παίδων του συλλόγου μας, επικρατώντας με 90-64 του Αγ. Νικολάου Παλλήνης, στο κλειστό του Μετς.

Η ομάδα μας βρέθηκε σε πολύ καλή μέρα επιθετικά και ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι με το πρώτο δεκάλεπτο να λήγει με 28-17, ενώ στο ημίχρονο η διαφορά είχε ανέβει ήδη πάνω από τους 20 πόντους (55-33). Το σκηνικό δε διαφοροποιήθηκε ούτε στο δεύτερο μέρος, με τον κόουτς Αντωνόπουλο να έχει την ευκαιρία για rotation (χαρακτηριστικό το ότι σκόραραν 11 από τους 12 παίκτες που αγωνίστηκαν) και την ομάδα μας να διατηρεί τη μεγάλη διαφορά μέχρι το τέλος του παιχνιδιού, με τη νίκη να έρχεται με σκορ 90-64.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ-ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 90-64
Δεκάλεπτα: 28-17, 55-33, 73-47, 90-64
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Αντωνόπουλος): Αντωνίου, Μπέκας 9π(1), Λυμπεράτος 16π, Δραγώνας 18π, Λατίφης 3π, Σούλι 11π(3), Τσαούσης 2π, Μέμης 9π, Μπέλος 4π, Κυρίτσης 11π, Στογιάνοβιτς 5π, Κωστόπουλος 2π