National League 1: Πρωτέας Βούλας – Παγκράτι 85-70

Δεύτερο συνεχόμενο αρνητικό αποτέλεσμα για το τμήμα Ανδρών Μπάσκετ, το οποίο γνώρισε την ήττα με 85-70 από τον Πρωτέα στη Βούλα.

Η ομάδα μας κατάφερε να μείνει κοντά στο σκορ μόνο στην πρώτη περίοδο (25-19), αφού στη συνέχεια ο Πρωτέας πάτησε το γκάζι και πήρε προβάδισμα 20 πόντων για το 46-26 του ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος το σκηνικό παρέμεινε ίδιο με τους παίκτες μας να έχουν κακή αμυντική αντιμετώπιση και τη διαφορά να φτάνει στο μέγιστο της λίγο πριν τη λήξη του 3ου δεκαλέπτου (67-40).
Στην τέταρτη περίοδο η ομάδα μας κατάφερε απλώς να μειώσει τη διαφορά, για να γνωρίσει τελικά την ήττα με σκορ 85-70.

Πρωτέας Βούλας-Παγκράτι 85-70
Διαιτητές: Χρηστίδης Ηλ, Ναστούλης, Περδετζόγλου
Δεκάλεπτα: 25-19, 46-26, 69-43, 85-70
Πρωτέας Βούλας (Δάγλας): Παλαιοχωρίτης 15 (1), Καραμαλέγκος Η. 22 (2),  Σταθόπουλος  12 (4), Κυριλής  13 (1), Καραμαλέγκος Ιωαν. 7 (2), Τσιούμπρης 9 (1), Αλμπίγιανιτς 5, Πεφάνης 2, Ελ Ντερίνι, Σφακιανάκης, Τουμαζάτος, Τζόλος.
Παγκράτι (Αντωνόπουλος): Αγγέλου 2, Ντιπτσής 13 (1), Ζαρίφης 9, Γραμματίκας  5 (1),  Ντιαλό 5 (1),  Μπάρμπας 6, Καδράς 2, Εζέτζα, Κώτσος  12, Παπαγεωργίου 9 (2), Γρύλλης 4, Γιαννόπουλος 3 (1).