Α1 ΕΣΚΑ ΠΑΙΔΩΝ: Αιγάλεω-Παγκράτι 72-79

Σπουδαία νίκη κατέκτησε το τμήμα Παίδων του συλλόγου μας, το οποίο επιβλήθηκε του Αιγάλεω με 72-79, εκτός έδρας.

Μετά από ένα πολύ κακό πρώτο δεκάλεπτο το οποίο έληξε με 29-12, η ομάδα μας κατάφερε να ισορροπήσει το παιχνίδι και να πάει στα αποδυτήρια στο -7(38-31).
Οι παίκτες μας μπήκαν αποφασισμένοι στο δεύτερο μέρος και με τρομερή διάθεση στην άμυνα, περιόρισαν το Αιγάλεω στους 9 πόντους και βρέθηκαν μπροστά με 47-55 στο 30′.
Στην τελευταία περίοδο το παιχνίδι απέκτησε φρενήρη ρυθμό επιθετικά, με την ομάδα μας να καταφέρνει όμως να κρατήσει το υπέρ της προβάδισμα μέχρι τη λήξη, που την βρήκε νικήτρια με τελικό σκορ 72-79.

ΑΙΓΑΛΕΩ-ΠΑΓΚΡΑΤΙ 72-79
Δεκάλεπτα: 29-12, 38-31, 47-55, 72-79
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Αντωνόπουλος): Αντωνίου Μπέκας 13π(15ριμπ), Λυμπεράτος, Δραγώνας 4π, Λατίφης 5π, Σούλι 14π(3), Στογιάνοβιτς, Μέμης 20π, Μπέλος, Κυρίτσης 17π(10ριμπ), Κίλιας 6π, Κωστόπουλος