Μπάσκετ Ανδρών

National League 1: Παγκράτι – Αιγάλεω 67-80

Την ήττα με 67-80 γνώρισε το τμήμα Ανδρών στο αγώνα με το Αιγάλεω, στο κλειστό του Μετς.

Οι παίκτες μας έδειξαν καλό πρόσωπο στο πρώτο ημίχρονο και κατάφεραν να είναι ανταγωνιστικοί, κλείνοντας το πρώτο δεκάλεπτο μπροστά με 19-18, ενώ το ημίχρονο βρήκε τις δύο ομάδες στην απόλυτη ισορροπία του 31-31.
Στο δεύτερο μέρος η ομάδα μας έμεινε από δυνάμεις και έμεινε πίσω στο σκορ στο 30′ με διψήφια διαφορά (45-56), από την οποία δεν κατάφερε ποτέ να επιστρέψει, γνωρίζωντας τελικά την ήττα με σκορ 67-80.

Παγκράτι-Αιγάλεω 67-80
Διαιτητές: Αντωνιάδης, Τζίμης, Αναστασόπουλος
Δεκάλεπτα: 19-18, 31-31, 45-56, 67-80
Παγκράτι (Αντωνόπουλος): Ντιαλό 5, Ζαρίφης 16 (2), Γραμματίκας 9 (2), Κώτσος 12 (2), Μπάρμπας 6, Παπαγεωργίου 3 (1), Ντιπτσής 4, Γιαννόπουλος 10 (2), Εζέτζα, Γρύλλης, Φράγκος 2, Αγγέλου.
Αιγάλεω (Σορωτός): Τζαϊδάς 6, Κυρίτσης 28 (1), Ζαραϊδώνης 22 (3), Δουρουντούς 3 (1), Ιορδάνογλου 5 (1), Τσορμπατζόγλου 8, Λιαράκος 8 (2), Ολύμπιος, Νικολιδάκης, Μαυραντζώτου, Σάμαρης, Κολλίγρης.