National League 1: Πανελευσινιακός – Παγκράτι 98-79

Τέταρτη συνεχόμενο αρνητικό αποτέλεσμα για την ομάδα μας, που δεν τα κατάφερε απέναντι στον Πανελευσινιακό, εκτός έδρας, γνωρίζοντας την ήττα με 98-79.

Η ομάδα μας έμεινε κοντά στο σκορ στο πρώτο μέρος, με το πρώτο δεκάλεπτο να κλείνει στο 22-21 και το ημίχρονο να βρίσκει τις δύο ομάδες στο 41-36.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας είχε πολύ κακή αντιμετώπιση στην άμυνα, ενώ δεν μπορούσε να βρει εύκολα το δρόμο προς το καλάθι της Ελευσίνας, με αποτέλεσμα να βρεθεί πίσω στο 30′ με 70-48.
Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα, με τους παίκτες μας να γνωρίζουν τελικά την ήττα με σκορ 98-79.

Πανελευσινιακός-Παγκράτι 98-79
Διαιτητές: Ουσταμπασίδης, Χριστοδουλάκης, Κουλουμπαρίτσης
Δεκάλεπτα: 22-21, 41-36, 70-48, 98-79
Πανελευσινιακός (Βούλγαρης): Μανιάς 18 (2), Μακρής 4 (1), Ντακούλιας 2, Παπαφλωράτος 15 (4), Ρεκουνιώτης 17, Σταμέλος 9, Μανωλάτος 12, Κρασάκης 13, Καραϊσκος 2, Μαγιτόμπε, Γραμματικός 6.
Παγκράτι (Αντωνόπουλος): Ντιπτσής 14 (3), Γραμματίκας 10 (3), Ζαρίφης 14, Γιαννόπουλος 16 (3), Μπάρμπας 4, Καδράς 8, Ντιαλλό 9, Κώτσος 4, Γρύλλης, Εζέτζα, Παπαγεωργίου, Φράγκος.