Μπάσκετ Ανδρών

National League 1: Παγκράτι – Δάφνη 63-79

Σε ένα ντέρμπι από τα παλιά, το τμήμα Ανδρών Μπάσκετ δεν τα κατάφερε απέναντι στη Δάφνη, γνωρίζοντας την ήττα με 63-79.

Οι παίκτες μας έμειναν κοντά στο σκορ στην πρώτη περίοδο η οποία έληξε με 16-22, αλλά βρέθηκαν πίσω με διψήφια διαφορά στο ημίχρονο, που βρήκε τις δύο ομάδες στο 34-47.
Η ομάδα μας παρότι βελτιώθηκε στο αμυντικό κομμάτι στο δεύτερο μέρος, πλήρωσε την επιθετική της δυστοκία, η οποία δεν της επέτρεψε να πλησιάσει στο σκορ, που διαμορφώθηκε σε 50-64 στο 30′. Το σκηνικό παρέμεινε ίδιο και στο τελευταίο δεκάλεπτο, με την ομάδα μας να γνωρίζει ακόμα μια ήττα, με τελικό σκορ 63-79.

Παγκράτι – Δάφνη 63-79
Δεκάλεπτα: 16-22, 34-47, 50-64, 63-79
Διαιτητές: Δελαγραμμάτικας-Κιουλάφας-Ανδρεόπουλος
Παγκράτι (Αντωνόπουλος): Κώτσος 6 (1), Γραμματικάς 10 (2), Κάδρας 7, Ντιπσής 6 (1), Μπάρμπας 14 (1), Φράγκος, Ζαρίφης 5, Γρύλλης, Γιαννόπουλος 8 (2), Ντιαλό 7.
Δάφνη (Ζαβός): Έξαρχος 11 (3), Τζιβελέκας 18 (1), Μαραγκόπουλος, Καλδής 10, Πουλής, Κερασοβίτης 3 (1), Γιούσι 6, Ανδρεόπουλος 14, Μουστόπουλος 9, Γιαννίκος 5 (1), Μέλιος 3 (1).