ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΕΣΚΑ U21: Παγκράτι – Χολαργός 71-64

Μετά από έναν πολύ σκληρό αγώνα, η ομάδα Νέων του συλλόγου μας έφτασε σε μια δύσκολη νίκη με 71-64 απέναντι στο Χολαργό, στο κλειστό του Μετς.

Πολύ νευρικό το ξεκίνημα, με τις δύο ομάδες να μη βρίσκουν εύκολα το δρόμο προς το καλάθι και το πρώτο δεκάλεπτο να κλείνει στο 12-10. Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι παίκτες μας λύθηκαν επιθετικά κι αυτό τους επέτρεψε να πάρουν μια διαφορά στο ημίχρονο (33-25).
Η ομάδα μας ήταν πολύ αποτελεσματική στο δεύτερο μέρος, καταφέρνοντας να πάρει μια διαφορά ασφαλείας στο 30ο λεπτό, ξεφεύγωντας με 55-42 και παρότι ο Χολαργός δεν παράτησε το παιχνίδι και πίεσε πολύ στο τελευταίο δεκάλεπτο, οι παίκτες μας ήταν ψύχραιμοι και κατέκτησαν τελικώς τη νίκη με 71-64.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ-ΧΟΛΑΡΓΟΣ 71-64
Δεκάλεπτα: 12-10, 33-25, 55-42, 71-64
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Αντωνόπουλος): Γερογιάννης, Μάλο, Ντιπτσής 9π(1), Φράγκος 7π, Ζαρίφης 10π, Γρύλλης 2π, Γιαννόπουλος 21π(5), Ντότση, Εζέτζα 7π, Καλογερίδης, Λαμπρόπουλος 12π(1)