National League 1: Παγκράτι – ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 59-70

Την ήττα με 59-70 γνώρισε το τμήμα Ανδρών, στον αγώνα με τη ΦΕΑ, στο κλειστό του Μετς.

Η ομάδα μας κατάφερε να μείνει κοντά στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο, αλλά δυσκολεύτηκε αρκετά στον επιθετικό τομέα στη συνέχεια, με αποτέλεσμα να μείνει πίσω στο ημίχρονο με 23-35.
Στο δεύτερο μέρος, οι παίκτες μας βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα ώστε να μειώσουν τη διαφορά, φτάνοντας μέχρι και το -4 (45-49) στο 30ο λεπτό.
Στην τελευταία περίοδο όμως η κούραση έκανε την εμφάνισή της, με αποτέλεσμα η ομάδα μας να μην μπορέσει να ολοκληρώσει την ανατροπή και να γνωρίσει τελικά την ήττα με 59-70.

Παγκράτι-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 59-70
Διαιτητές: Φραγκούλη, Χριστοδουλάκης, Ναστούλης
Δεκάλεπτα: 14-16, 23-35, 45-49, 59-70
Παγκράτι (Δάγλας): Γιαννόπουλος 11 (1), Γραμματίκας 7 (2), Ντιπτσής 4, Κώτσος 14 (3), Ντιαλό 10, Μπάρμπας 7, Λαμπρόπουλος, Καδράς 4, Εζέτζα 2, Παπαγεωργίου.
ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ (Μπάρτζος): Δρίτσας 6 (1), Κωνσταντινάκος 14 (4), Μάρτζος 20 (4), Κρητικός 11 (1), Βασιλακάκης 5, Καρακώστας 6, Πρόφκα 1, Χατζής, Τζίμης 5 (1), Μαλτέσιος 2.