Α2 ΕΣΚΑ ΕΦΗΒΩΝ: Ηλιούπολη – Παγκράτι 62-56

Την πρώτη του ήττα υπέστη το τμήμα Εφήβων, το οποίο παρουσιάστηκε κατώτερο των περιστάσεων, με την Ηλιούπολη να επικρατεί με 62-56.

Η ομάδα μας ήταν καλύτερη στο πρώτο μέρος και πήρε προβάδισμα με 15-20 στο πρώτο δεκάλεπτο, ενώ το ημίχρονο την βρήκε μπροστά με 26-33.
Στο δεύτερο μέρος όμως η κατάσταση άλλαξε ριζικά, με την Ηλιούπολη να προσπερνά με 35-33 στα μέσα της τρίτης περιόδου, αλλά τους παίκτες μας να ξαναπαίρνουν προβάδισμα με βραχεία κεφαλή στο 30′ (45-46). Στο τελευταίο δεκάλεπτο, η ομάδα μας έπαιξε αγχωμένα και χωρίς καθαρό μυαλό, ενώ αντιμετώπισε και πολλά προβλήματα με τα φάουλ, γνωρίζοντας στο τέλος την ήττα με 62-56.

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΠΑΓΚΡΑΤΙ 62-56
Δεκάλεπτα: 15-20, 26-33, 45-46, 62-56
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Ευαγγελίδης): Καλογερίδης, Γαλατσίδας 5π(1), Δημητρόπουλος 3π, Παπαγεωργίου 19π(4), Γαλάνης, Γερογιάννης, Μάλο 23π, Ποντικόπουλος 4π, Λομβάρδος-Κωστόπουλος, Ντότσι, Κάτσος 2π, Θάνος