National League 1: Παγκράτι – ΑΕΝ Κηφισιάς 71-77

Η ομάδα μας έκανε μεγάλη προσπάθεια για να φτάστει στο πρώτο θετικό αποτέλεσμα της σεζόν, αλλά εν τέλει ηττήθηκε από την ΑΕΝΚ με 71-77.

Οι παίκτες μας βασιζόμενοι στην άμυνά τους, κράτησαν χαμηλά την Κηφισιά στο ξεκίνημα, με το πρώτο δεκάλεπτο να λήγει στο 13-13, ενώ το ημίχρονο βρήκε την ομάδα μας να προηγείται με 34-31. Τελείως διαφορετική η εικόνα στο δεύτερο μέρος στα μετόπισθεν, με την ΑΕΝΚ να πετυχαίνει 26 πόντους στην τρίτη περίοδο και να περνάει μπροστά με 50-57 στο 30′. Η ομάδα μας στο τελευταίο δεκάλεπτο προσπάθησε να κάνει την ανατροπή, αλλά τελικά δεν κατάφερε να αποφύγει την ήττα με 71-77.

Παγκράτι-ΑΕ Ν. Κηφισιάς 71-77
Διαιτητές: Ραχιώτης, Χρηστίδης, Αναστασόπουλος
Δεκάλεπτα: 13-13, 34-31, 50-57, 71-77
Παγκράτι (Δάγλας): Γιαννόπουλος 19 (4), Λιακόπουλους 26 (1), Εζέτζα, Ντιπτσής 7 (1), Μπάρμπας 5, Λαμπρόπουλος 7, Γραμματίκας 3 (1), Κώτσος 2, Ντιαλό 2.
ΑΕ Ν. Κηφισιάς (Λαδικός): Μοίρας 16 (4), Χατζηνικόλας 15 (4), Μανούσος 18 (1), Καράμπελας 7 (1), Παπανικολάου 7 (1), Κούτουλας 7 (1), Σκορδάς 2, Μιχαλάκης 3 (1), Σκούρτης 2.