Ακαδημίες

Α2 ΕΣΚΑ ΕΦΗΒΩΝ: Παγκράτι – Νέα Ιωνία 82-68

Με νίκη έκλεισε τις υποχρεώσεις του για το 2023 το τμήμα Εφήβων, αφού επικράτησε με 82-68 επί της Νέας Ιωνίας στο κλειστό του Μετς.

Η ομάδα μας δυσκολεύτηκε αρκετά στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, με τη Νέα Ιωνία να μένει κοντά τόσο στο πρώτο μέρος που βρήκε τις ομάδες στα ίσια με 37-37, όσο και στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, με τους παίκτες μας να έχουν μεν μια διαφορά στο 30′ (56-52), αλλά σε καμία περίπτωση ασφαλείας.
Όλα άλλαξαν στην τελευταία περίοδο, με την ομάδα μας να είναι καταιγιστική επιθετικά και να καταφέρνει να πάρει τη νίκη τελικά με σκορ 82-68.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ-ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 82-68
Δεκάλεπτα: 21-19, 37-37, 56-52, 82-68
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Ευαγγελίδης): Καλογερίδης, Γαλατσίδας 19(4), Δημητρόπουλος 11(1), Γαλάνης Ι. 6, Γαλάνης Σ. 2, Γερογιάννης 4, Μάλο 17, Ποντικόπουλος 11, Λομβάρδος-Κωστόπουλος, Ντότσι 6, Θάνος 2, Μαραγκουδάκης 2