National League 1: Έσπερος – Παγκράτι 82-63

Ήττα με 82-63 για την ομάδα μας, η οποία κατέρρευσε στο τελευταίο δεκάλεπτο απέναντι στον Έσπερο στην Καλλιθέα και δεν κατάφερε να διεκδικήσει το πρώτο της θετικό αποτέλεσμα.

Η ομάδα μας παρουσίασε καλή εικόνα στο πρώτο μέρος, αφού αρχικά έμεινε κοντά στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο (22-18), ενώ στο ημίχρονο είχε καταφέρει να πάρει κεφάλι στο σκορ με 41-44.
Στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου, οι παίκτες ήταν ακόμα πολύ ανταγωνιστικοί και παρότι δεν κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμα που είχαν πάρει στα μέσα της τρίτης περιόδου (43-53), έμειναν κοντά, με το σκορ στο 30′ να διαμορφώνεται σε 57-53.
Στο τελευταίο δεκάλεπτο η ομάδα μας δυστυχώς έμεινε από δυνάμεις, έπαθε ολικό μπλακάουτ και τελικά γνώρισε την ήττα με 82-63.

Έσπερος Καλλιθέας-Παγκράτι 82-63
Διαιτητές: Κούλης, Γαρίνη, Ψύχας
Δεκάλεπτα: 22-18, 41-44, 57-53, 82-63
Έσπερος Καλλιθέας (Κωνσταντινίδης): Λάζαρης 15 (1), Αδαμόπουλος 11 (1), Δήμου 8, Γκαγκαλούδης 9 (1), Μαράκης 17, Αγγελόπουλος 6, Λιούνης 9, Ράγκος, Κολιός 2, Αλέξης, Αγραφιώτης 3 (1), Γκιουλέας 2.
Παγκράτι (Δάγλας): Ντιπτσής 5, Γιαννόπουλος 12 (2), Λαμπρόπουλος 9 (3), Μπάρμπας 10 (1), Λιακόπουλος 12, Γραμματίκας 4 (1), Ντιαλό 11, Εζέτζα, Κώτσος, Καδράς, Γρυλλής, Ντότση.