National League 1: Αναγέννηση Αρκαλοχωρίου – Παγκράτι 83-73

Η ομάδα μας έκανε μια καλή εμφάνιση, διεκδίκησε επί ίσοις όροις τις πιθανότητές της για τη νίκη, αλλά τελικά γνώρισε την ήττα από την Αναγέννηση Αρκαλοχωρίου με 83-73, στα Δύο Αοράκια.

Οι παίκτες μας ξεκίνησαν με κακή αμυντική αντιμετώπιση τον αγώνα και βρέθηκαν πίσω με 27-16 στο πρώτο δεκάλεπτο, ενώ η ανάπαυλα βρήκε τις δύο ομάδες στο 47-39. Στην τρίτη περίοδο όμως η ομάδα μας πάτησε γκάζι και κατάφερε να προσπεράσει με 55-56 στο 26ο λεπτό, αλλά δεν διατήρησε για πολύ το προβάδισμά της αυτό, αφού η Αναγέννηση πέρασε εκ νέου μπροστά στο 30′ με 68-59. Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι παίκτες μας έμειναν από δυνάμεις και δεν κατάφεραν να φτάσουν σε νέα ανατροπή σκηνικού, γνωρίζοντας τελικά την ήττα με σκορ 83-73.

ΑΣΑ Αναγέννηση-Παγκράτι 83-73
Διαιτητές: Δελαγραμμάτικας-Κουλιάφας-Παπαδόπουλος Ανδρ.
Δεκάλεπτα: 27-16, 47-39, 68-59, 83-73
ΑΣΑ Αναγέννηση (Παπαδάκης): Βίσεντιτς 15,Οικονομόπουλος 8(1), Μητρόπαπας 17(1), Κριθινάκης 2, Μαραγκάκης 11(3), Σπυριδάκης 2, Κουρέπης 21(1), Κυριαζής, Βερτούδος 3(1), Ραζής 4.
Παγκράτι (Δάγλας): Ντιπτσής 5, Γιαννόπουλος 5(1), Λαμπρόπουλος 15(1), Μπάρμπας 16, Λιακόπουλος 8, Χαϊκάλης 15(3), Γραμματίκας 12(3), Εζέτζα, Ντιαλό 2.