National League 1: Παγκράτι – Πρωτέας Βούλας 62-73

Την ήττα με 62-73 γνώρισε το τμήμα Ανδρών του συλλόγου μας, στον αγώνα με τον Πρωτέα Βούλας, στο κλειστό του Μετς.

Η ομάδα μας βρέθηκε πίσω στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο με 15-23 και παρότι βελτιώθηκε αρκετά στον αμυντικό τομέα στη συνέχεια, δεν κατάφερε να πλησιάσει στο ημίχρονο, το οποίο την βρήκε πίσω με 29-37.
Στο δεύτερο μέρος οι παίκτες μας συνέχισαν να βρίσκουν δύσκολα το δρόμο προς το καλάθι του Πρωτέα και έμειναν πίσω με διψήφια διαφορά (44-54) στο 30′.
Το σκηνικό δεν άλλαξε ούτε στο τελευταίο δεκάλεπτο, με την ομάδα της Βούλας να διατηρεί το προβάδισμά της και να κατακτά εν τέλει τη νίκη με σκορ 62-73.

Παγκράτι-Πρωτέας Βούλας 62-73
Διαιτητές: Ουσταμπασίδης. Ραπτογιάννης, Γέρος
Δεκάλεπτα: 15-23, 29-37, 44-54, 62-73
Παγκράτι (Δάγλας): Γιαννόπουλος 19 (4), Χαϊκάλης 12 (2), Γραμματίκας 6 (1), Λιακόπουλος 8, Ντιαλό 6, Εζέτζα 4, Ντιπτσής 7 (1), Λαμπρόπουλος, Μπάρμπας.
Πρωτέας Βούλας (Μιχελάκος): Τζόλος 16 (2), Καραμαλέγκος Η. 11, Καραμαλέγκος Ι. 11 (1), Παπαγεωργόπουλος 4, Πεφάνης 12 (1), Ξυδάς 5 (1), Αλμπίγιανιτς 4, Παλαιοχωρίτης 4 (1), Κυριλής 9 (2), Σταθόπουλος, Τουμαζάτος.