Α2 ΕΣΚΑ ΕΦΗΒΩΝ: Άγιος Νικ. Παλλήνης– Παγκράτι 48-55

Σημαντική νίκη πήρε το εφηβικό μας τμήμα στον εκτός έδρας αγώνα με την ομάδα του Αγίου Νικ.Παλλήνης με σκορ 48-55.

Οι παίκτες μας ξεκίνησαν πολύ καλά τον αγώνα και  βασιζόμενοι στην εξαιρετική τους άμυνα προηγήθηκαν με 17-33 στο ημίχρονο. Η εικόνα στο τρίτο δεκάλεπτο άλλαξε με την ομάδα μας να μην βρίσκει ρυθμό στην επίθεση και τη διαφορά να μειώνεται στο 30′ (35-42). Το παιχνίδι ήταν ντέρμπυ μέχρι το τέλος με τους παίκτες μας να είναι πιο ψύχραιμοι στις τελευταίες κατοχές και να φτάνουν στην νίκη με σκορ 48-55.

ΑΓΙΟΣ ΝΙΚ.ΠΑΛΛΗΝΗΣ-ΠΑΓΚΡΑΤΙ 48-55

Δεκάλεπτα: 9-18, 17-33, 35-42, 48-55
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Ευαγγελίδης): Καλογερίδης , Γαλατσίδας 6π, Δημητρόπουλος 8π, Γαλάνης Ι. 11π, Γαλάνης Σ. , Γερογιάννης , Μάλο , Ποντικόπουλος 12π(1), Κάτσος 8π, Ντότση, Θάνος , Μαραγκουδάκης 10π(1)